Έναρξη σχολικής χρονιάς-Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς και μαθητές.

Η σχολική χρονιά ξεκινά με τον αγιασμό στις 14-9-2020 και ημέρα Δευτέρα. Λόγω των ειδικών συνθηκών και με βάση τις οδηγίες ασφαλείας που έχουμε λάβει για την προστασία των μαθητών από το Υπουργείο Παιδείας, η προσέλευση θα γίνει ως εξής:

• πρώτοι προσέρχονται οι μαθητές/τριες της Α' τάξης στις 8.15 για να τοποθετηθούν στα τμήματά τους.
  • θα ακολουθήσουν οι μαθητές της Β' και Γ' τάξης, οι οποίοι θα προσέλθουν στις 8.40.

Ο αγιασμός θα ξεκινήσει στις 9.00 με μία ιδιαίτερη διαδικασία, και αφού όλοι οι μαθητές έχουν τοποθετηθεί στα τμήματά τους.

Οι μαθητές της Α' αμέσως μετά τον αγιασμό θα αποχωρήσουν, ενώ οι μαθητές της Β' και Γ' θα παραλάβουν και τα βιβλία τους.

Οι μαθητές της Α' θα παραλάβουν τα βιβλία τους την Τρίτη (καλό θα είναι να φέρουν και σακούλες διότι τα βιβλία της Α' τάξης είναι αρκετά).

Καλή σχολική χρονιά με Υγεία.

Ο Δντής

Θεοχαρόπουλος Αντώνιος